Spotkanie na Pradze Północ – Warszawa – BP im. Ks. J. Twardowskiego

9.06.2015 – spotkanie z dziećmi kl. IV SP nr 258 im. Generała Jakuba Jasińskiego. Podczas spotkania konsultowałam tekst powstającej książki „Dom nie z tej ziemi”. Książka oraz spotkanie wchodzą w skład projektu stypendialnego; zaistaniały dzięki stypendium MKiDN na r. 2015.

„Dom nie z tej ziemi” to na poły realistyczna, na poły fantastyczna opowieść o niezwykłym domu, w którym zagościły złe czary. Większość ludzi tego nie zauważa. Marysia – bohaterka książki – chce odczarować dom, by nie krzywdził zamieszkującej go rodziny. Wraz z przyjacielem – Danielem – wybiera się w niebezpieczną podróż w głąb ciemności, aby znaleźć sposób na odczarowanie.

Pod baśniową opowieścią kryje się całkiem ralistyczna historia na temat przemocy w rodzinie, której sprawcą jest ojciec dzieci zamieszkujących dom nie z tej ziemi.

Jaką cenę przyjdzie Marysi zapłacić za odczarowanie domu? Podczas spotkania zaproponowałam dzieciom dwa różne zakończenia. Początkowo chciały, by wszystko skończyło się szczęśliwie, jednak skłoniły się ku zakończeniu, które nie w pełni jest szczęśliwe, ale daje nadzieję – i tak właśnie zakończę tę książkę.

Zrealizowano w ramach stypendium z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

stypendium_szarazdjęcia ze spotkania

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii relacje ze spotkań autorskich. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s