19.11.2015 – spotkanie w bibliotece w Markach

Dwa spotkania z drugimi klasami. Po trochu uczę się nowego miejsca zamieszkania (dostałam mapę Marek, więc będzie mi łatwiej) – dzieci zainteresowane książkami, więc to bardzo cieszy. No i bardzo miłe panie w bibliotece.  Dostałam też niespodziankę – album z ilustracjami do książki o Okropnym Maciusiu.

tekst ze strony biblioteki (oraz zdjęcia):

Małgorzata Strękowska-Zaremba- mieszkająca w Markach, wielokrotnie nagradzana autorka książek dla dzieci była gościem młodych czytelników Biblioteki

W dwóch grupach uczniowie  klas drugich Szkoły Podstawowej nr 3 spotkali się oko w oko z autorką detektywistyczno-humorystycznych książek o   Berry`m  gangserze, Detektywie  Kefirku,  Okropnym  Maciusiu, ale także „Złodziei snów” – pięknej psychologicznej powieści dla dzieci i młodzieży, która znalazła swoje miejsce  na Liście Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. Było głośne czytanie – przerywane salwami śmiechu, zgadywanki  i „ gimnastyka buzi i języka”, układ do „rapowanki” – jednym słowem  świetna zabawa, w którą autorka wplotła wiele cennych wychowawczych treści. Pisarka zachwyciła wszystkich bezpośredniością w kontaktach z wcale niełatwym młodym czytelnikiem.

Dzieci obdarowały Małgorzatę Strękowską Zarembę kwiatami i książeczką z samodzielnie wykonanymi  ilustracjami do jej książeczki.

http://www.marki.pl/www/aktualnosc-3326-tytul-w_bibliotece_kryminalnie_dla_najmlodszych

6526_t3326

6525_t6529_t

DSC_0002

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s