Gazeta Wyborcza o „Domu nie z tej ziemi”

Artykuł w „GW” jest poświęcony ilustracji, o treści „Domu nie z tej ziemi” wprawdzie tylko jedno zdanie, ale ważne:

Najlepsza Książka Dziecięca 2017

W konkursie na najlepszą książkę dziecięcą 2017 roku wzięło udział około 200 tytułów. Grono ekspertek wyłoniło 10. Wśród docenionych przez jurorki pozycji znalazła się między innymi książka Marii Dek „Kiedy będę duża” / „Kiedy będę duży” – okładkę można wybrać w zależności od płci dziecka. A w środku treść jest taka sama i opowiada o tym, co dzieci będą robić, kiedy już dorosną – jeść lody w nieograniczonych ilościach i do woli skakać przez kałuże.

„Dom nie z tej ziemi” Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby z ilustracjami Daniela de Latoura to mocna i odważna historia o przemocy w domu. Z kolei „Różowa walizka” Susie Morgenstern z ilustracjami Serge’a Blocha opowiada historię nowo narodzonego chłopca, który w prezencie od swojej babci zamiast zabawek, ubranek czy kocyka dostaje tajemniczą różową walizkę. Od tej pory będzie mu towarzyszyć już przez całe życie.

Laureata konkursu w internetowym głosowaniu wybrali rodzice i dzieci. Poznamy go w podczas Targów Przecinek i Kropka, które będą odbywać się w Arkadach Kubickiego (plac Zamkowy 4) 17 i 18 marca (sobota–niedziela). W czasie targów młodzi czytelnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach (np. w doświadczeniach chemicznych), spotkaniach z ulubionymi autorkami i autorami (m.in. z Anną Dziewit-Meller) oraz zabawie tanecznej z muzykami, którzy potrafią grać na odkurzaczach.

DSC_0003

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności, Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s