Relacja ze spotkania w Wierzbicy

 

CZY MAMY W SOBIE COŚ Z DETEKTYWA

 Utworzono dnia 07.03.2018

W ramach jubileuszu biblioteki, odbyło się drugie spotkanie autorskie. Gościliśmy na nim Małgorzatę Strękowską – Zaremba. Uczestniczyli w nim uczniowie klas IV i V szkoły podstawowej z Wierzbicy. Pani Małgorzata pisze dla dzieci, zajmuje się dziennikarstwem, jest współautorką podręczników, laureatką wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, m.in.: Nagrody im. Kornela Makuszyńskiego za książkę ,, Abecelki”. Autorka opowiadała zebranym na spotkaniu o pisaniu książek detektywistycznych, skąd czerpie na nie pomysły. Zapoznała uczestników z bohaterami swoich książek m.in. „Willi trzech łotrów”, Detektywie Kefirku czy Filipku. Pani Małgorzata odczytała również kilka najciekawszych fragmentów ze swoich książek, gdzie uczniowie wykazali duże zainteresowanie. Wspomniała również o dwóch publikacjach, które wydała z okazji obchodów 100 – lecia uzyskania niepodległości, Rotmistrzu Witoldzie Pileckim i Marszałku Józefie Piłsudskim.

W trakcie spotkania uczniowie uczestniczyli w zabawach detektywistycznych prowadzonych przez autorkę, dowiedzieli się równie, która półkula mózgu odpowiada za zmysł detektywistyczny.

Autorka zachęcała wszystkich do czytania książek, ponieważ słowo pisane, rozwija wyobraźnię i wrażliwość. Podczas spotkania Pani Małgorzata chętnie odpowiadała na wszystkie pytania zadawane przez dzieci. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze a wszyscy zainteresowani mogli kupić książki autorki i uzyskać autograf.

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności, relacje ze spotkań autorskich, Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s